
Ołówek Penmate HB (TT7949)
0,94 zł
0,94 zł
0,94 zł
0,94 zł
0,96 zł
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszy ołówek. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Najlepiej zatem zacząć od ich zdefiniowania. Do czego używamy ołówka? Jak często? Czy jesteśmy użytkownikami zaawansowanymi, czy dopiero się uczymy?
Najważniejszym parametrem w wyborze ołówka jest jego twardość. Rdzeń ołówka to połączenie grafitu i kaolinu. Im więcej grafitu — tym ołówek jest bardziej miękki. Standardowo posiadamy około 20 stopni twardości ołówków. Zaczynamy od ołówków twardych, które oznaczamy literą H (od angielskiego Hard, czyli twardy) aż do 10H/9H - czyli tych najtwardszych. Dalej idziemy w dół aż do samego środka, gdzie znajdziemy HB i F, czyli ołówki pośrednie. Ołówki miękkie oznaczamy literą B (od angielskiego Black), i tak dalej B1, B2, B3 aż do B9.
Dlaczego jednak ołówki miękkie oznaczane są od słowa Black? A no, dlatego, że te ołówki są po prostu ciemniejsze od tych twardych. Grafit w nich ściera się o wiele łatwiej, przez co jego większa ilość pozostaje na papierze. Ołówki twarde natomiast są jaśniejsze, ale za to bardziej precyzyjne, a ich linia jest cieńsza. I tak o to ołówki miękkie doskonale sprawdzą się przy szkicowaniu i cieniowaniu. O wiele łatwiej pokrywa się nimi większe powierzchnie oraz blenduje razem ze sobą. Ołówki twarde to natomiast pisanie oraz rysunek techniczny, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja. Ołówki twarde sprawdzają się lepiej do pisania, ponieważ ze względu na swoją twardość musimy temperować je rzadziej. Ołówki miękkie ścierają się szybciej, dlatego musimy temperować je częściej. Z tego względu warto pamiętać o dobrej gumce!
Ołówki w swojej formie powstają od setek lat. W środku grafitowy rdzeń, który pokryty jest drewnem. Aktualnie producenci dopasowują się do rynku i tworzą ołówki z materiałów ekologicznych i recyklingowanych.
Ołówek sprawdzi się również doskonale przy wypełnianiu krzyżówek, sudoku i innych gier logicznych. W tym przypadku żaden błąd nie jest nam straszny! Co więcej, gdy wyposażymy się w ołówek z gumką na końcu — wszystkie błędy możemy błyskawicznie usunąć i poprawić. Ołówek to dobry wybór.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ołówków, to wszystkie informacje znajdują się w tym artykule. Gdybyś jednak nadal nie wiedział, jaki ołówek będzie idealny dla Ciebie — skontaktuj się z naszymi ekspertami, a na pewno wybierzecie rozwiązanie skrojone do Twoich indywidualnych potrzeb.
Typowy i klasyczny ołówek szkolno — biurowy, który idealnie sprawdzi się w codziennych zastosowaniach. Poznać go można po kontrastowych czarno-żółtych barwach oraz niemieckiej jakości wykonanie. Made in Germany.
Świetna jakość w świetnej cenie. W swojej ofercie Stabilo posiada ołówki skierowane zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w zastosowaniach półprofesjonalnych, gdzie niewymagane są jeszcze ołówki klasy premium.
Winsor to angielska marka, która po prostu nie zawodzi. Bardzo szeroka oferta i narzędzia dopasowane głównie do artystycznych zastosowań to główna przewaga tejże marki nad innymi. Warto rozważyć również do codziennego zastosowania, jeżeli szukamy czegoś więcej.
Produkty Titanum dość często pojawiają się w naszych zestawieniach, a to dlatego, że to zdecydowania najlepsza marka klasy ekonomicznej. Titanum oferuję naprawdę dobre rozwiązanie w dobrej cenie.
Ta francuska marka to pewniak! Posiada bardzo rozbudowaną ofertę ergonomicznych ołówków, które co raz częściej tworzone są z ekologicznych i recyklingowanych materiałów. To bardzo dobry wybór, jeżeli cenimy sobie wysoki stosunek ceny do jakości i dbałość o środowisko! Posiadają również specjalną linię KIDS dla dzieci.