Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Wieczne pióra. Czy naprawdę są wieczne? Poradnik. Jakie wieczne pióro wybrać? Typy wiecznych piór.

 

Zacznijmy od najważniejszego. Dlaczego wieczne pióro jest wieczne? A no, jest wieczne, ponieważ można nim pisać zawsze (o ile uzupełni się zbiorniczek z atramentem). Co ciekawe takie sformułowanie jest używane głównie w języku polskim. W angielskim pióro wieczne to fountain pen, czyli pióro, które posiada swoje źródło — w tym przypadku atramentu. W dzisiejszych czasach zapomina się również o tym, że takie rozwiązanie jest ekologiczne. Wielorazowe pióro, które może służyć nam nawet całe życie. Nie generujemy plastiku ani zbędnych elementów i opakowań. Warto zastanowić się, czy wieczne pióro jest dla Ciebie.

 wieczne pióro dotyka kartki gdzie pojawia się logo brits

Co może być dla Was zaskoczeniem – wieczne pióra są wykorzystywane już w starożytności. Oznacza to, że wieczne pióro zostało wynalezione wcześniej niż ołówek. Chociaż pierwsze wieczne pióra wyglądały zupełnie inaczej — były tworzone z piór i ostro ściętych trzcin, gdzie końcówka służyła za naturalną stalówkę, to zasada ich używania była taka sama. Końcówkę, którą czasami zgniatano, aby trzcina rozgałęziła się, zanurzano w atramencie i nanoszonego go na pergamin lub płótno. Gdy atrament skończył się, czynność ponawiano i tak pisano!

5 najważniejszych korzyści z używania wiecznego pióra

Ekologiczne rozwiązanie

Jak już wspomnieliśmy na początku, wieczne pióro jest najbardziej ekologicznym artykułem piśmienniczym. Nawet długopisy z wymienialnymi wkładami generują więcej plastiku. Pióro wieczne możemy kupić z gotowym zbiorniczkiem, który napełniamy atramentem kupionym np. w słoiczku.  

Dopasowany do Ciebie

Chociaż na początku pisanie piórem może wydawać się trudniejsze, to gdy nauczymy się to robić, zacznie się prawdziwa magia. Dwa, zapominamy o fakcie, że pióro wieczne używamy przez dłuższy czas. Z czasem przyzwyczaimy się do niego i stanie się ono niczym przedłużenie naszej ręki. W Brits wybierze pióro idealne dla Ciebie.

Zwiększa jakość i wygląd pisma

Wszystko, co napiszesz piórem, będzie wyglądało po prostu lepiej. Sama konstrukcja tego artykułu piśmienniczego również wymusza na nas trochę inny styl pisania, dlatego wszystkie słowa są bardziej czytelne. Na początku może iść to Tobie trochę wolniej, ale z czasem będziesz pisał i pięknie i szybko. Do dzieła!

Wygoda i lekkość pisania

Pióro wieczne wymaga o wiele mniej nacisku niż długopis, przez co piszę się nim lżej. Przez to jest doskonałe dla osób z trudnościami w pisaniu i słabszą motoryką. Dodatkowo wieczne pióra są większe i masywniejsze, przez co łatwiej je złapać, trzymać i prowadzić po papierze. Ergonomia to zdecydowania ich ogromna zaleta

Klasa i elegancja

Wizerunek jest bardzo ważny w XXI wieku. Gdy używasz gustownego pióra wiecznego, chociażby do składania podpisów, będzie uważany za człowieka z klasą i elegancją. Takie pióro robi też niesamowite wrażenie, gdy znajduje się na Twoim biurku. Twoi goście zobaczą, że przykładasz wagę do każdego detalu.  

pióro wieczne kartki i kwiaty

TOP 5 Najpopularniejsze wieczne pióra dla każdego

Oferta piór wiecznych w Brits jest niezwykle szeroka. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od początkujących i piór do nauki pisania, przez pióra do codziennego pisania i te bardziej ekskluzywne. Sprawdź i wybierz to, czego potrzebujesz najbardziej:

Pióro wieczne Cresco Start Pen

Idealne na start! Doskonale wyprofilowane pozwala przyzwyczaić się do metalowej stalówki i pisania atramentem. Niska cena powoduje, że nieszkoda go gdy się zepsuje lub naciśniemy zbyt mocno. Zawsze można kupić nowe i wrócić do nauki

Pióro wieczne Zenith pixel

Klasyka w kolorowym wydaniu. Sprawdzi się idealnie w szkole podstawowej i liceum. Zenith to znana marka, która gwarantuje dobrą jakość. Kolorowe wzory sprawią, że pisanie będzie ciekawe, a dzieciaki zadowolone

Pióro wieczne Cresco Winner Metal

Proste i eleganckie pióro w dobrej cenie. Doskonałe do codziennego użycia. Dostępne w kilku koloroach, dlatego każdy może je dopasować do swojego stylu i upodobań. Dobry wybór w dobrej cenie

Pióro wieczne Pelikan Griffix

Pelikany to pióra zdecydowanie droższe, chociaż nie najdroższe. Wyróźniają się doskonałym wykończeniem i dobrymi materiałami. To pióro pisze praktycznie samo! Wysoka ergonomia, ciekawe wzory i oznakowania gwarantuję, że takie pióro wystarczy Ci na wieczność.Ten model dodatkowo posiada okienko, które pokazuje ile atramentu nam pozostały. Fajny i użyteczny bajer.

Ekskluzywne pióro wieczne Parker IM Premium

Złote, a skromne! Parkera zna praktycznie każdy z nas. Elegancja, klasa i szyk. W tym przypadku materiały i wykończenie to zdecydowanie najwyższa półka. Poecamy osobom, które wieczne pióra już znają i chcą pisać tymi o najwyższej jakości lub dla osób, które szukają prezentu z elegancją i klasą

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat wiecznych piór dostępnych w Brits - odezwij się do naszych ekspertów, a z radością opowiedzą Ci więcej i doradzą, które pióro będzie idealna dla Ciebie lub na prezent.