Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Zakreślacze, flamastry i markery wielu typów. Czym się od siebie różnią? Jaki wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

 zakreślacze w róźnch kolorach zdjęcie

W ofercie Brits znajdziecie akcesoria piśmiennicze z każdego gatunku i rodzaju. U nas jest miejsce dla każdego! Jeżeli zastanawiacie się nad konkretnym typem akcesoriów — opisy i rankingi najlepszych znajdziecie na dole strony odpowiedniej kategorii. Tutaj opiszemy ogólnie typy zakreślaczy, markerów i flamastrów, tak abyście wiedzieli, czym są i do czego służą.

Zacznijmy od tego, czym markery i flamastry są. Ze względu na swoją konstrukcję zaliczane do długopisów, lecz różnią się od nich diametralnie. We wnętrzu flamastra lub markera znajdują się rdzeń, który jest nasączony tuszem. Jego końcówka jest porowata, co powoduję, że atrament przelewa się na papier wolniej, a sama linia może być zdecydowanie grubsza. Właściwości markerów wykorzystywane są w sztuce, gdzie ich użycie może przynieść ciekawe i żywe efekty. Niektóre z nich posiadają specjalne pisaki blendujące, za pomocą których można łączyć kolory tzw. Blendery

Czym się różni flamaster od pisaka? Odpowiedź jest prosta! Przede wszystkim nazwą! Tak naprawdę to, jak nazwane zostaną akcesoria, zależy od producenta. Dla niektórych pisaki brzmią bardziej swojską, a dla niektórych flamastry bardziej profesjonalnie. Z tego względu pisaki najczęściej przeznaczone są dla dzieci, a flamastry dla trochę starszych adeptów sztuki malowania i rysowania. Markery mają często zastosowania funkcjonalne jak oznaczanie rzeczy, czy pisania po tablicy (tylko, oby nie permanentnym, ale o tym za chwilę). Profesjonalne markery wykorzystywane są natomiast przez artystów.

Wśród markerów, zakreślaczy i flamastrów wybór jest bardzo szeroki. Istnieją jednak sprawdzone marki, które cechują się świetnym stosunkiem ceny do jakości oraz świetnym wykonaniem. Przedstawiamy ranking TOP 5 najciekawszych i najlepszych marek z kategorii Zakreślacze, markery itp.

 

  
Edding
  
Firma Edding tworzy akceosria piśmiennicze od ponad 80 lat. Założony w 1960 roku jako startup z bardzo małym kapitałem. Stawiając na jakość i przydatność marka szybko rozrosła się i zaczęła rozszerzać swoją ofertę. Do końca 1970 roku sprzedali ponad 100 milionów markerów na całym świecie. Z czasem jednak ugruntowali swoją pozycję jako twórcy wysokiej jakości markerów, które sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Swój marker olejowy zaprezentowali po raz pierwszy w 1978 roku. To absolutny hit, który zyskał status kultowego aż po dziś.
  
Fun&Joy
  
Jak sama nazwa wskazuje, ta marka jest dla osób, które szukają w swojej codzienności trochę więcej frajdy i zabawy. Fun&Joy dostarcza akcesoria pełne kolorów, niesamowitych wzorów i różnorodnych cech. W tym przypadku to nie tylko flamastry i markery, ale również wiele, wiele innych akcesoriów jak długopisy o fikuśnych wzorach, magnesy, nożyczki i farby.
  
Titanum
  
Titanum to zdecydowanie król klasy ekonomicznej. Markery i flamastry w tej klasie doskonale spełnią swoje zadania, dlatego jak najbardziej warto je przetestować. W swojej ofercie posiadają zakreślacze o różnych końcówkach, kolorach i wymiarach. Warto sprawdzić.
  
Kamet
  
To, co dla wielu Was bardzo ważne — Kamet to polski producent. Swoją działalność zaczął już pod koniec lat siedemdziesiątych. Wszystkie produkty tworzone są z surowców, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Przekłada się to na produkt końcowy, który sprawdza się doskonale. Firma stale rozwija swój asortyment oraz usprawnia technologię. Dobre, bo polskie. 
  
Toma
  
Toma to kolejna mocarna polska marka. Znana z Waszych ulubionych długopisów w gwiazdkę. Posiada jednak o wiele szerszy asortyment. Linia markerów olejowych Toma to już 17 wspaniałych kolorów. Żywe, mocne i odporne na zmywanie. Jest moc! 
  

 kawałek białej tablicy i markery suchościeralne w 4 kolorach

Jeżeli wciąż nie wiesz, jakie akcesoria będą odpowiednie dla Ciebie – odezwij się do naszych ekspertów, a na pewno wybierzesz idealny zestaw, który spełni Twoje oczekiwania. Do usłyszenia