Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Czym charakteryzuje się ołówek automatyczny? Definicja i opis.

szkic tańczących ludzi z zaznaczonymi złotymi proporcjami

Ołówek automatyczny zwany również ołówkiem mechanicznym to wbrew pozorom rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Obudowe, która co prawda wykonana jest z plastiku, kupujemy tylko raz, a wymieniamy tylko wkłady. Wkłady wykonane są z mieszkanki grafitu i kaoliny, co decyduje o ich twardości. Im ołówek twardszy tym jego linie są bardziej precyzyjne i skupione. Ołówki miękkie są ciemniejsze, szybciej się używają, ale za to są idealne do cieniowania i wypełniania powierzchni.

 Ołówek automatyczny znany jest już od 1822 roku. Angielscy twórcy Samspon Mordan oraz Gabriel Riddle opatentowali go wtedy, a w swojej fabryce wytwarzali go aż do II wojny światowej. Następne lata to czas usprawnień. Niewiarygodne, że tak mały przedmiot przez 50 lat doczekał się aż 160 patentów! 

Ołówek automatyczny sprawdzi się doskonale w przypadku rysunku technicznego, gdzie wymagana jest ekstremalna precyzja. Wkłady ołówków automatycznych możemy dobrać nie tylko po twardości, ale również po jego średnicy. Dostępne są np. Wkłady o średnicy 1 mm i większe oraz jego części dziesiętne, takie jak 0,35 mm, 0,5 mm czy 0,7 mm. Wszystko możemy dopasować zgodnie z naszymi potrzebami.

TOP 5 najlepszych ołówków automatycznych.

Ołówek automatyczny Pentel

Pentel w tym przypadku oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Marka, która jest znana i szanowana na świecie również i w przypadku ołówków automatycznych może pochwalić się szerokim asortymentem i doskonałą jakością wykonania. Pentel sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Ze względu na swoją uniwersalność i jakość wykonania znajduję się na pierwszym miejscu.

Ołówek automatyczny Berlingo 

To również doskonały wygląd. Te ołówki wyglądają po prostu bosko. Żywe i piękne pastelowe kolory przypadną do gustu każdemu. Oprócz tego ołówki to oczywiście świetna jakość pisania i ścierania!

Ołówek automatyczny Titanum

Titanum to zdecydowany król klasy ekonomicznej. Ołówki od tej marki to doskonały wybór jeżeli ołówek służy nam do codziennej pracy i zużywamy ich bardzo wiele. Ich oferta jest również bardzo szeroka i na pewno znajdziemy ołówek, który odpowiada naszym potrzebom.

Ołówek automatyczny Faber-Castell

Marka Faber-Castell w naszych poradnikach pojawia się bardzo często. Nic dziwnego, wszystkie produkty tworzone przez tę markę to jakość sama w sobie. Jeżeli szukasz produktu, który zaspokoi najbardziej wygórowane potrzeby, to Faber-Castell jest dla Ciebie. Dbałość o każdy detal.

Ołówek automatyczny Rotring

Ołówki Rotring to mniej znana marka, która prezentuje doskonałą jakość. Sprawdzi się w zastosowaniach półprofesjonalnych i profesjonalnych. Od kilku lat firma, która znana jest z innowatorskich i przełomowych rozwiązań, rozwija swoją linię ołówków automatycznych. Idealna dla osób, które parają się rysunkiem technicznym, kreśleniem i rysunkiem artystycznym.

przykładowy rysunek techniczny (wycinek)

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej i skorzystać z pomocy naszych ekspertów — zadzwoń lub napisz, a na pewno znajdziemy rozwiązanie idealne dla Ciebie!