Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Jaką tablicę wybrać? Czy w swoim biurze warto mieć tablicę? Jakie są rodzaje tablic? Zalety posiadania tablicy w domu. Poradnik. 

Flipchart, korkowa, suchościeralne, czy magnetyczne? W poniższym rankingu przedstawimy Wam typy tablic dostępne w Brits, ich zalety oraz przykłady zastosowania w codziennym życiu. Do dzieła!

Przede wszystkim tablica sprawdzi się tam, gdzie niezbędna jest wymiana informacji, kreatywność oraz miejsce do burzy mózgów i planowania pracy. Nie ma zatem znaczenia czy jest to dom, Twój pokój, biuro czy przestrzeń wspólna — tablica będzie doskonałym dodatkiem.

Jeżeli szukacie markerów suchościeralnych do tablic – bez problemu – znajdziecie je również w Brits

 tablica suchościeralna, markery i gąbka

Tablica magnetyczna
 
Tablica magnetyczna łączy w sobie cechy dwóch tablic. Przede wszystkim jest białą tablicą suchościeralną, po której możemy pisać dowolnymi markerami ścieralnymi. Te z wykorzystaniem gąbki lub ścierki z łatwością wymażemy. Pyk, myk i można pisać ponownie. Dodatkowo działają na niej magnesy, a więc z łatwością można przypiąć notatki, karteczki czy wszelkie inne potrzebne rzeczy. W ten sposób można stworzyć wielowymiarowe centrum do prezentacji, burzy mózgów, wykładów i nauczania.
 
Tablica suchościeralna
 
Tablica suchościeralna to absolutny klasyk i niezbędne narzędzie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest kreatywność, nauka i burze mózgów. Na takiej tablicy z łatwością zapiszemy najważniejsze informacje, mapę myśli, temat wykładów i lekcji, a w razie potrzeby łatwo wymażemy, zmienimy i dodamy kolory. Nawet w domu taka tablica może być świetnym miejscem do wymiany informacji, planowania tygodnia, czy obowiązków dla dzieci.
 
Tablica flipchart
 
Flipchart to zdecydowanie tablica dla tradycjonalistów. Charakteryzuje się przede wszystkim swoim kształtem i wymiarami. To prostokąt ułożony wertykalnie zwyczajowo na trzech nogach. Sprawdzi się w biurze i w mniejszych przestrzeniach oraz tam, gdzie potrzebna jest mobilność. To nie problem postawić flipchart w tym lub innym miejscu.
 
Tablica korkowa
 
Korek posiada wiele unikalnych właściwości. Jest lekki i ekologiczny oraz można w niego wbijać pinezki i inne akcesoria. Sprawdzi się doskonale tam, gdzie niezbędna jest szybka wymiana aranżacji i ogłoszeń oraz w domu, zwłaszcza w pokoju dziecka.
 
Tablica kredowa
 
Tablica kredowa to tablica, która jest najbardziej znana nam wszystkim. To klasyk, który znamy ze szkół. Pisać można po niej kredą (której ogrom wyboru znajdziecie również w Brits), a najlepiej ścierać na mokro. Wiadomo, o co chodzi.
 

Jak widzimy ile tablic tyle definicji. Każda z nich ma do zaoferowania coś zupełnie innego. Jeżeli nadal nie wiesz, która spełni Twoje oczekiwania – odezwij się do nas, a eksperci Brits dobiorą tą idealną dla Ciebie. Do usłyszenia!

tablica suchościeralna, markery i gąbka, a w tle flipchart