Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Korektory do długopisów i piór wiecznych. Jaki korektor wybrać? Jakie są typy korektorów?  

Jak to mawiają, nawet mistrzom się zdarza! Każdy z nas popełnia błędy, to żaden wstyd. Najważniejsze jak z tych błędów wychodzimy. W przypadku tych błędów popełnionych długopisem najlepiej poprawić je korektorem! Co, jednak gdy korektorów jest wiele, a my nie wiemy, jaki wybrać? Z pomocą spieszą doradcy Brits, którzy omówią najważniejsze typy korektorów i przedstawią Wam te najpopularniejsze.

Zacznijmy od początku. Korektor to narzędzie, które umożliwia nam zniwelowaniu błędu zrobionego długopisem. Od sposobu, w jaki korektor będzie niwelował błędy, zależy jego typ. Następnie po nałożeniu warstwy korektora — możemy po nim pisać ponownie i wprowadzać korekty. Natomiast jeżeli piszemy za pomocą pióra — funkcję korektora będzie dla nas pełnił wymazywacz do atramentu. Na rynku dostępne są również korektory z wymiennymi wkładami. To rozwiązanie najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ obudowa służy nam wielokrotnie.

człowiek pisze coś w zeszycie nie widać jego twarzy

Typy korektorów

 
Wymazywacz do atramentu
 
Tak jak wspomnieliśmy na początku wymazywacze do atramentu to po prostu korektory do piór wiecznych. Najczęściej w formie “flamastra” z dwoma końcówkami — cienką i grubą. Do szybkiego lub dokładnego wymazywania. Często po użyciu takiego wymazywacza niemożliwe jest ponowne pisanie piórem, dlatego niektóre z nich posiadają końcówkę, która umożliwia pisanie po wymazanym wcześniej atramencie. Idealny na początek nauki pisania piórem oraz do okazyjnego poprawiania błędów i detali. 
 
Korektor w płynie (z pędzelkiem)
 
Te korektory zapewniają najlepsze krycie. Pędzelek umożliwia również krycie dużych powierzchni w krótkim czasie. Jedyny minus – taki korektor potrzebuję chwilę, aby wyschnąć!
 
Korektor w długopisie (piórze)
 
To po prostu korektor w płynie, który posiada precyzyjnie zakończoną końcówkę niczym długopis. Często posiadają szybkoschnący płyn korekcyjny, którym można precyzyjnie i szybko poprawić błędy. Ma zalety korektora w płynie, lecz schnie o wiele szybciej. Niestety pokrywanie nim większych powierzchni jest kłopotliwe. 
 
Korektor w taśmie (myszka)
 
Te korektory są zdecydowanie najszybsze pod każdym względem! Jeden ruch i znika cała linijka tekstu, drugi ruch i już można po nim pisać! Jedyny minus to takie, że nie jest on precyzyjny. Za każdym razem musimy nałożyć linię o konkretnej grubości — my jedynie decydujemy na jakiej długości. W ofercie Brits znajdziecie również korektory tego typu z wymiennymi wkładami. Obudowa starcza nam na długo, a my wymieniamy tylko taśmę. W tym miejscu znajdziesz wkłady dostępne w Brits. Ekologicznie i ekonomicznie.
 

korektor w myszce w przezroczystej obudowie i turkusowymi trybikami

Historia korektorów

Same korektory powstały zgodnie z myślą potrzeba matką wynalazków! Pierwszy płyn korekcyjny w 1956 roku został wynaleziony przez... Panią Sekretarkę Bette Nesmith Graham. Pani Bette robiła dość sporo błędów w trakcie pisania na maszynie i szukała sposobu na szybką korekcję. Z czasem rozpoczęła się seryjna produkcja, a jej produkt został nazwany "Płynny papier". Później produkt rozwijano. Powstały korektory w różnych kolorach oraz formach. Płyn korygujący zamknięto w długopsie, który działa jak pióro kulkowe. Swoją wersję zaprojektowali również inżynierowie z Japonii, którzy stworzyli pierwszy korektor w taśmie, czyli popularną myszkę. Po latach usprawnień i badań wszystkie typy korektorów są już bardzo dopracowane i optymalne. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb i upodobań.

 TOP 5 korektorów 

Myszka Tipp-Ex

Klasyka i jakość! Ten korektor posiada szereg usprawnień takich jak: ergonomiczna obudowa, która ułatwia pisanie, system przewijania taśmy oraz przezroczystą obudowę, która umożliwia kontrolowanie ilości taśmy, a dodatkowo wygląda czadersko. Sama taśma nie zrywa się i wystarcza na 6 metrów!

Korektor w długopisie Pentel

Klasyka i jakość. Precyzyjne wymazywanie i szybkoschnący płyn. Pentel to sprawdzona marka, która nie zawodzi. W przypadku korektorów Pentela mają rozwiązania, które służą użytkownikowi. Końcówka zaworkowa jest bezawaryjna i przepuszcza tylko proporcjonalną ilość tuszu. Koniec z wyciekami! Dostępny również w mniejszych 4,2 ml opakowaniach

Wymazywacz Pelikan Super Pirat

Super Pirat Super Wymazywacz, pyk i atrament znika! Wymazywacze Pelikan to nic innego jak korektory do piór. Warto pamiętać, że wymazywcz nie nadaję się do wszystkich typów atramentu. Posiada końcówkę, którą możemy pisać po wymazaniu atramentu.

Korektor w taśmie 3W1 Titanum

Ten korektor to prawdziwy potwór wielozadaniowy. To nie tylko korektor w taśmie, ale również zakreślacz i gumka do mazania. Jeżeli szukasz optymalnych rozwiązań i chcesz ograniczyć liczbę akcesoriów w piórniku lub na biurku to ten cwaniak jest dla Ciebie.

Korektor w płynie Tipp-Ex RAPID

Ten korektor posiada zalety korektorów z pędzelkiem, czyli pokrywa duże powierzchnie bardzo szybko, ALE posiada wysokiej jakości szybkoschnący płyn. W ten sposób korektor niweluje jedną z większych wad korektorów w płynie — czyli czas oczekiwania na wyschnięcie

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jaki korektor będzie najlepszy dla Ciebie — nie czekaj — odezwij się do ekspertów Brits, a na pewno wybiorę ten idealnyl który spełni Twoje oczekiwania