Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Nowoczesne technologie zapewniają nam niespotykany jak dotąd rozwój. Prowadzimy życie przez Internet, rozmawiamy z ludźmi z całego świata, płacimy telefonem. Chociaż są to niezwykłe osiągnięcia – korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań oraz mediów społecznościowych ma swoje zagrożenia. Przede wszystkim — spłycają się nasze relacje z najbliższymi i rodziną, brakuje nam koncentracji i skupienia, a wśród niektórych całość może doprowadzić do depresji. Jak radzić sobie z negatywnymi skutkami technologii? Jedną z odpowiedzi są gry planszowe. Niezwykłe, a jednak. Czasami warto się zatrzymać, zastanowić i wrócić do korzeni. Na wszystko znajdziemy czas.

rodzina gra w grę widok z góry

Dlaczego gry planszowe rozwijają?

Gry planszowe to wbrew pozorom bardzo kompleksowa forma aktywności. Przede wszystkim wymaga od nas wygospodarowania pewnej ilości czasu. Aktualnie już to samo w sobie może być wyzwaniem. Z tego względu gry planszowe mogą stać się na przykład naszym rodzinnym weekendowym rytuałem. Będzie to czas spokoju, kiedy wyłączamy telefony, skupiamy się na rozrywce i ludziach dokoła. To buduje relacje i zrozumienie. W trakcie gier planszowych rozmawiamy ze sobą, wchodzimy w interakcje, poznajemy siebie nawzajem. To zbliża całe rodziny, a czasami rozwiązuję problemy i napięcia z przeszłości. Dobra zabawa i śmiech może być doskonałym lekarstwem. Planszówki zbliżają nas do siebie i sprawiają, że nasze relacje opierają się na solidnym fundamencie.

Gry planszowe to doskonały relaks

Oczywiście, nawet jeżeli nasze relacje stoją na wysokim poziomie i czujemy się znakomicie z naszymi znajomymi i rodziną to w planszówki warto zagrać. Po pierwsze to po prostu doskonała forma relaksu i rozrywki. Aktualnie w ofercie Brits możemy znaleźć wiele oryginalnych i ciekawych gier. Pozwól się im wciągnąć, a zapomnisz o pracy i wszystkich problemach. Twój organizm i mózg odpocznie od codzienności, a Ty zyskasz nową energię do kolejnych wyzwań. Często gry planszowe opierają się na bardzo ciekawych mechanikach, refleksie i wyzwaniach taktycznych. To generuję dużo frajdy i zabawy.

Planszówki rozwijają i uczą myślenia

Gry planszowe bardzo często mają w sobie elementy edukacyjne i strategiczne, o trudności dopasowanej do wieku. Wiele gier dla najmłodszych to doskonałe narzędzie edukacyjne. Dzieci uczą się myślenia strategicznego, rywalizacji w dobrym duchu oraz poznają ciekawostki o świecie. Układają słowa, wykorzystują surowce, opowiadają lub poznają historie. Wszystkie te aktywności działają bardzo dobrze na nasz mózg. Rozwijają go i utrzymują w doskonałej formie.

Jakie planszówki wybrać?

Planszówki najlepiej dobierać pod kątem wieku. Jeżeli w naszej rodzinie są małe dzieci – na początek lepiej wybrać łatwiejsze gry. Łatwe gry wcale nie są gorsze i każdy może mieć z nich zabawę i satysfakcję. Z czasem możecie grać w coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane gry. Jeżeli szukasz wyzwania – tutaj świetnie sprawdzą się gry strategiczne i fabularne, gdzie trzeba naprawdę pogłówkować, aby zostać najlepszym! Mając na uwadze, wszystkie powyższe argumenty przygotowaliśmy zestaw planszówek, które będą idealne dla Was. Na start, dla rodziny, dla dzieci, dla każdego!

Ranking najciekawszych gier planszowych w Brits:

Gra planszowa Trefl Ego Family

Ta gra ma proste zadania – sprawdzić, czy dobrze znasz swoją rodzinę. Rodzinna edycja znanej i lubianej gry ego w tej odsłonie to nie tylko dobra rozrywka, ale doskonały pretekst, aby porozmawiać ze swoją rodziną na tematy, na które zawsze brakowało czasu. Ta gra może mieć wręcz terapeutyczne działanie.

Gry z serii Boom Boom

Gry z serii Boom Boom gwarantują szybką akcję bez czekania na swoją kolej! Gry dla dzieci od 6 lat dostępne są w różnych wariantach jak Harry Potter, Psi Patrol, Psiaki i Kociaki czy Śmierdziele. Gracze mają za zadanie zebrać 4 takie same karty, wymieniając je z tymi na planszy. Za każdy zebrany stos muszą uderzyć w dzwonek. Dynamiczna frajda i zabawa gwarantowana! 

Gra Planszowa World of Tanks

Czas przekonac graczy komputerowych, że planszówki też są super!Gra World of Tanks inspirowana jest znaną strategiczną grą online, w której gracze poruszają się czołgami. W wariancie planszowym mamy 4 tryby do wyboru, w tym jeden tryb dla pojedynczego gracza. Idealna, aby przekonać fanów gier komputerowych do planszówek, a kilka trybów spowoduje, że szybko się nie znudzi.

Gry planszowe Granna

W tej serii znajdziemy wiele klasycznych gier w podróżnych wersjach. Statki, Chińczyk, Omnibus, Pentonimo w pociągu lub samochodzie? W drodze na wakacje, weekendowy wypad za miasto, a może wieczór u znajomych? Weź ze sobą Grannę! Te gry to również świetny stosunek ceny do jakości.

Gra planszowa Scrabble

Scrabble to chyba jedna z najbardziej znanych gier planszowych na świecie. Twórz słowa i zgarniaj punkty. Im trudniejsze i dłuższe słowa — tym więcej punktów. Gra rozwija kreatywność i zdecydowanie poszerza nasz zasób słownictwa. Jeżeli jeszcze nie grałeś w Scrabble to czas najwyższy!

Gra planszowa Abino Psie Figle

W tej grze uczestniczycie w Turnieju Piesków, a przecież praktycznie każdy kocha pieski! W zestawie znajdziecie urocze metalowe figurki piesków. Gracze mają za zadanie przeprowadzić swojego pieska przez wszystkie etapy Turnieju. To nie koniec! W pudełku schował się również baranek. Gra posiada drugi wariant, który jest bardziej strategiczny i pozwala najmłodszym wejść w świat trudniejszych planszówek.

Gra planszowa Trefl Kolejka

Kolejka to gra inspirowana naszą komunistyczną historią. Warto zagrać z nią z młodszymi, aby dowiedzieli się, do czego prowadzi socjalizm. Kombinuj i zdobądź swój towar, którego nie ma na półkach. Gra dla dzieci od 12 lat będzie idealną grą, która łączy pokolenia!

ręką rzuca kość na planszę gry

W Brits dostępnych jest o wiele, wiele więcej gier planszowych. Jeżeli nie wiesz, która będzie dla Ciebie najlepsza - odezwij się do naszych doradców, a dopasują wszystko dla Ciebie.