Kreator pieczątek online.

Wybierz szablon pieczątki, popraw treść i gotowe

Możesz też nanieść inne zmiany wybierając pieczątkę z szablonu.

100%

Wybierz automat samotuszujący dla pieczątki lub pudełko metalowe.

Przydatne informacje na temat stosowania pieczątek i zamawiania ich online.

Czy pieczątka jest wymagana w firmie?

Chociaż nigdzie nie znajdziemy oficjalnego zapisu prawnego o wymogu pieczątki, to tak naprawdę warto ją mieć! Dlaczego warto mieć pieczątkę? O to lista 5 najważniejszych powodów:

  1. Procedury w instytucjach państwowych i bankowych
  2. Podpisywanie umów B2B
  3. Dodatkowa weryfikacja autentyczności
  4. Marka i branding
  5. Reklama oraz informacja

W trakcie załatwiania codziennych spraw urzędowych możemy napotkać jeszcze druki i potwierdzenia z polem „podpis i pieczątka”, choć nie jest wymagana, jej brak może spowodować potrzebę dodatkowej weryfikacji i składania dodatkowego oświadczenia o braku pieczątki. Szkoda tracić czas i lepiej wyrobić sobie pieczątkę zawczasu, aby użyć jej wtedy kiedy będzie potrzebna. Nowoczesne modele pieczątek są smukłe i stylowe, zmieścisz je w kieszeni garnitury lub w małej torebce, aby zawsze była przy Tobie.

Gdy pozyskałeś nowego klienta i przychodzi czas na podpisanie umowy – w tym przypadku pieczątka jest wręcz pożądana. Dokument wygląda profesjonalnie i autentycznie, a kontrahent może od razu znaleźć Twoje dane. Aktualnie pieczątki nie muszą być nudne, mogą być kolorowe i graficzne. Dodaj tam swoje logo, a każdy kto będzie przeglądał dokument – będzie wiedział, że ma do czynienia z Twoją, profesjonalną firmą.

Dokumenty, które posiadają tylko podpis mogą wyglądać nieautentycznie. Pieczątka to dodatkowe źródło potwierdzenia autentyczności i pochodzenia dokumentów, tym bardziej jeżeli wydawany jest przez prezesów i zarządy spółek. Oczywiście zasada ma również zastosowanie w przypadku mniejszych firm i jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie klienci i kontrahenci jeszcze nie znają Twojej firmy. Pieczątka to wiarygodne źródło i potwierdzenie autentyczności. Z pieczątką możesz podpisywać dokumenty i nie martwić się o nic.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy pieczątki nie są nudne! Nasz kreator umożliwia dowolne projekty. Dodaj swoje logo, kolor, wykreuj coś ciekawego! Twoja pieczątka od razu przyciągnie uwagę, a logo znajdzie się na każdym dokumencie. To potężne, a co najważniejsze tanie, narzędzie branding’owe dla każdego. Pieczątkę przecież możesz przybijać nie tylko na dokumentach oficjalnych, ale wszędzie tam gdzie sobie upodobasz. Pieczątkuj i branduj!

Każdy kanał komunikacji i reklamy jest wartościowy. Czasami mały detal może spowodować, że klient wybierze akurat nas, a nie konkurencję. Zaprojektuj fajną pieczątkę zgodną z nowoczesnymi trendami, a może coś oficjalnego w starym dobrym stylu? Dopasuj pieczątkę do swojej firmy i reklamuj się na każdym dokumencie! To niesamowita siła i wbrew pozorom dotarcie do dziesiątek potencjalnych klientów. W połączeniu z Twoim logo i branding’iem – pieczątką w odpowiednich rękach może stać się potężną bronią marketingową.