Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Czy segregator może mieć wąsy? Poradnik i opis segregatorów dostępnych w Brits.

Archiwizacja i porządki. Wszystko w jednym miejscu

Czy to w biurze, czy w domu ważne jest utrzymanie porządku i przejrzystości w naszych dokumentach, plikach i archiwach. Nieważne, czy przechowujemy kluczowe pliki firmowe i służbowe, zaświadczenia firmowe, czy prywatne notatki i zapiski, segregator będzie doskonałym narzędziem, aby utrzymać przejrzystość i dostępność do naszych zasobów.

segregatory na regale

Typy segregatorów i co z tym wąsem

Segregator najczęściej posiada specjalne metalowe zapięcie, które umożliwia tam katalogowanie dokumentów. Czy to tych w koszulkach na dokumenty czy tych, które mają dziurki wykonane dziurkaczem.

Segregator możemy też dowolnie modyfikować i dokupić do niego np. wąsy. Co prawda nasz segregator nie zamieni się w naszego wujka, lecz pozwoli na wpinanie i trzymanie dokumentów w jednym miejscu. Wąsy to nic innego jak metalowe i elastyczne podłużne druty, które pozwalają utrzymać w miejscu nawet dziesiątki kartek! Wystarczy przełożyć je przez dziurki lub perforacje w koszulce.

Segregatory na grzbiecie najczęściej posiadają kieszonkę, w której umieszczona jest etykieta. Na niej możemy zapisać, co jest w środku lub oznaczyć swój segregator. Sam segregator dostępny jest w wielu kolorach. Tutaj naprawdę jest z czego wybierać. Porządek możemy zrobić według kolorów — gdzie każdy kolor może oznaczać inny typ dokumentów.

Segregator dźwigniowy, a segregator kołowy

W Brits znajdziecie kilka typów segregatorów. Typ zależy od mechanizmu, w który wpinamy dokumenty. Dwa główne to dźwigniowy i kołowy — inaczej zwany ringowym. Ten z dźwignią posiada specjalną rączkę, którą pomaga zacisnąć kółka i trzyma dokumenty. Dzięki temu jest pewniejszy i przystosowany do ciężkich dokumentów. Ten kołowy to po prostu kółka, które trzeba otwierać ręcznie. Są tak skonstruowane, że trzymają pewnie, a ze względu na swoją konstrukcje są mniej skomplikowane. Naszym zdaniem dźwigniowe lepiej sprawdzą się w biurze, a te kołowe w domu.

Rozmiary segregatorów

Standardowy jest oczywiście segregator A4. Kartka A4 to złoty standard i większość dokumentów tworzymy w tym rozmiarze. Sam segregator jest owszem większy niż sama kartka, albowiem musi się ona w nim zmieścić. Istnieją również segregatory na kartki A5 i A3. To na co warto zwrócić uwagę to druga wartość, która podana jest w milimetrach. Mamy tutaj dwie najpopularniejsze długości 50 mm i 75 mm. To nic innego jako grubość segregatora. Od niej zależy, ile dokumentów zmieści się w środku. “Pięćdziesiątki” są bardziej smukłe i lepiej układają się na półkach. Średnio zmieszczą około 350 kartek. “Siedemdziesiątki” to nawet 500 kartek. W ofercie znajdziecie nawet takie malutkie jak 13 czy 25 mm, jak i te większe np. 80 mm.

zbliżenie na grzbiet kolorowych segregatorów

Marki segregatorów

VauPe
To firma, która specjalizuje się w produkcji segregatorów, teczek i innych systemów archiwizacyjnych. Ta konkretna specjalizacja gwarantuje, że ich produkty są idealne do swoich zastosowań. Na dodatek jest to polska marka.
Titanum
To numer jeden w klasie ekonomicznej. Prezentuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Często kupowany przez biura, gdzie potrzebna jest dość duża ilość segregatorów tego typu.
Interdruk
Polska marka, która specjalizuje się w artykułach piśmienniczych. Segregatory, które tworzą, dziedziczą wysoką jakość i dobre wykonanie po swoich piśmienniczych kolegach. To również polska marka, która w swojej ofercie ma także przepiękne zeszyty.
Bantex
To sprawdzona i bardzo popularna marka artykułów do archiwizacji. Jej popularność nie bierze się z niczego. Przetestowana przez tysiące biur i pracowników nie zawodzi. Jeżeli szukacie dobrej ceny i jakości, to trafiliście doskonale. Marka jest częścią grupy Hamelin, która ma kilka marek w swojej ofercie. Wszystkie cechuje wysoki poziom.
Esselte
To część firmy, która produkuje artykuły biurowe na cały świat. Produkty te trafiają do odbiorców na wszystkich kontynentach. Różnorodne wymagania i różne specyfiki odbiorców powodują, że Esselte musi tworzyć produkty niezawodne. Warto zapoznać się z ich ofertą.
Donau
Jest to marka austriacka. Tworzy artykuły biurowe, które są dość popularne. Na rynku są już od ponad 70 lat, a to świadczy o tym, że konsumenci są zadowoleni z ich produktów. Posiadają linie różnej jakości – od klasy ekonomicznej – do tej premium. Każdy wybierze coś dla siebie.
Elba
Elba to kolejna marka z grupy Hamelin. Grupa dba o to, aby marki spod jej imienia spełniały wszystkie niezbędne normy. To zdecydowanie specjaliści w swojej dziedzinie. W swojej ofercie mają segregatory w fajnych i jasnych kolorach. Pierwsza marka w Europie, której w 2016 r. przyznano unijne oznakowanie ekologiczne Ecolabel dla produktów do archiwizacji.

W brits.pl dostępni są eksperci, którzy chętnie doradzą

Teraz już wiecie o segregatorach praktycznie wszystko. Kolory, typy, rozmiary i marki. Wybór należy do Ciebie. Jeżeli jednak wolisz porozmawiać z naszym ekspertem - zadzwoń lub napisz, a z chęcią doradzimy, który segregator będzie najlepszy dla Ciebie