Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Najlepsze klasyczne gry planszowe i karciane.

Klasyczne gry dla dzieci i dorosłych, w które powinien zagrać każdy! Szukasz ciekawej rozrywki na długie jesienno-zimowe wieczory? A może chciałbyś, aby cała rodzina zebrała się przy jednym stole, świetnie bawiła i integrowała? Bez telefonów, bez ekranów i w starym dobrym stylu. Ranking najlepszych gier dostępnych w Brits:

TOP 10 gier tradycyjnych

gra planszowa z kośćmi i pionkami w kształcie gęsi

Gra karciana UNO

Wciągnij się w pełną emocji i kolorów grę UNO! Zasady gry w UNO są bardzo podobne do znanego nam makao, to jednak same karty są ulepszone. Na stos wykładamy karty według koloru lub liczby. Dodatkowo mamy karty funkcyjne, które nakazują dobranie jeszcze większej ilości kart, a przecież wygrywa ten, kto pozbędzie się ich wszystkich! Dzięki kartom doświadczymy niesamowitych zwrotów akcji, masę zabawy, śmiechu i frajdy! Uno to klasyczna gra dla całych rodzin i dzieci w każdym wieku. Nie zapomnij powiedzieć UNO, gdy zostaniesz z ostatnią kartą na ręku!

Gra planszowa Eurobusiness / Monopoly

Rozwijaj zmysł strategiczny i biznesowy i baw się przy tym znakomicie! Pieniądze, inwestowanie, nauka i dobra zabawa. Czy te rzeczy mogą działać razem ze sobą? Okazuję się, że tak. W najnowszej wersji gry planszowej Monopoly wprowadzono nowe, przepiękne pionki, które jeszcze bardziej zachęcają do zabawy. Cała rodzina będzie bawiła się znakomicie, a dzieci nauczą się podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Uważajcie na podatki!

Gra planszowa Scrabble

Gra planszowa Scrabble rozwija zasób słownictwa oraz doskonale ćwiczy mózg. Pięknie wydana dostępna jest w różnych wersjach. W ofercie znajdziesz Scrabble klasyczne, Scrabble Junior, Scrabble Junior z motywem Disneya lub Harry’ego Pottera. Scrabble bawią i uczą pokolenia od lat. Jest to najpopularniejsza gra słowna na świecie. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie rozwojowe.

Gra Planszowa Chińczyk

To doskonała gra na start. W tym przypadku jej losowość gwarantuje świetną zabawę dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności. Każdy może wygrać, co zachęca do grania i poznawania kolejnych, trudniejszych gier. Wprowadź swoje dziecko w świat planszówek i zapewnij rozrywkę na nowym poziomie w starym stylu.

Szachy

Szachy to gra królewska, która angażuje miliony ludzi od setek lat. Jak nauczyć się grać w szachy? To bardzo proste – trzeba zacząć grać. W Internecie znajdziemy setki poradników i szkoleń dla początkujących. Pozostaje tylko wybór odpowiedniej planszy i figur. W Brits znajdziesz szachy z różnych materiałów i różnych stylach. Szachy drewniane, szachy magnetyczne, a nawet szachy miniaturowe, które zmieszczą się w każdej kieszeni.

Dobble

Czy spostrzegawczość, zręczność i strategia mogą działać razem? Dobble udowadnia, że tak! Ciekawa i pasjonująca rozrywka dla całej rodziny. Jeżeli jeszcze nie grałeś w Dobble, to koniecznie napraw swój błąd! Chociaż zasady gry wydają się proste: każdy gracz dostaje po jednej zakrytej karcie. Na wybrane hasło wszyscy odkrywają karty. Na kartach znajdują się symbole. Ten, kto znajdzie parę symboli u siebie i przeciwnika – oddaje mu wszystkie karty. Wygrywa ten, kto po 5 rundach ma najmniej kart. W rzeczywistości Dobble to pasjonująca rozgrywka, która da Wam dużo frajdy i radości.

Gra karciana Czarny Piotruś

Klasyk nad klasykami. Piotruś wkracza do gry. Świetna gra dla początkujących maluchów. Łatwe zasady, dużo wariantów kolorystycznych i tematycznych gwarantuję, że nie tylko dzieciaki, ale również dorośli będą miały masę zabawy! Nie ma na co czekać, siadajcie do stołu i grajcie. W ofercie Brits znajdziecie Piotrusia w wersjach ze znanych filmów, bajek i komiksów. Każdy znajdzie swojego ulubieńca!

Warcaby

Warcaby to idealny wstęp dla najmłodszych do wspomnianych wcześniej szachów. Prosta gra logiczna, która uczy myślenia strategicznego, planowania oraz rywalizacji. Wszystkie te umiejętności są potrzebne w dorosłym życiu. Rozwijanie ich od najmłodszych lat to mądry pomysł. Warcaby to gra również dla dorosłych, którzy szukają szybkiej i efektownej rozrywki dzięki wielokrotnym biciu figur i ruchami do tyłu.

Bierki

Pamiętacie jeszcze Bierki? My tak i szczerze je polecamy! Warto wrócić do tej klasycznej gry zręcznościowej. Jeżeli nie wiecie, o co chodzi, bierki bierzecie w garść, upuszczacie na stół i zaczynacie grę. Z gąszczy bierek trzeba wyciągać po jednej, tak aby nie poruszyć pozostałych. Różne bierki mają różna punktacje. Czy warto zaryzykować wybór trudniejszej do wyciągnięcia bierki, ale bardziej punktowanej? Wybór należy do Ciebie!

Kostka Rubika

W kultowej i legendarnej kostce Rubika zadanie jest proste: kolory na każdym z boków muszą być jednakowe. Ułożenie wzoru nie jest jednak takie łatwe, jak może nam się wydawać. Wymaga od nas myślenia strategicznego, planowania, a czasami odrobiny szczęścia. To zabawka dla starszych dzieci jest niesamowicie popularna od momentu jej premiery. Organizowane są nawet Mistrzostwa Świata w układaniu kostki Rubika! Dodatkowo jak każda zabawka logiczna zapewnia nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również ćwiczenie rozwoje dla naszego mózgu.

chłopiec układa kostkę rubika

Jeżli nadal zastanawiasz się, która gra będzie odpowiednia dla Ciebie — odezwij się do nas, a doradcy Brits pomogą w wyborze i dopasują grę dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeżeli szukasz innych gier i propozycji sprawdź w pozostałych kategoriach, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.