Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Atrament do pióra. Czy jeszcze się go używa? Jaki wybrać?

Cieszymy się, że wśród Was jest jeszcze tak wiele osób, które miłują sobie tradycje i pisanie z elegancją i klasą. W ofercie Brits asortyment piór wiecznych jest bardzo szeroki. W tym poradniku omówiliśmy typy piór wiecznych oraz zaproponowaliśmy kilka typów. Samo pióro to jednak nie wszystko. Sercem jest również atrament, który naniesiony na papier już tam pozostanie. Powinno nam zależeć, aby atrament, który nałożymy, był trwały i odporny na uszkodzenie, wszak pragniemy, aby nasze zapiski i rękodzieła przetrwały jak najdłużej. Dzisiaj warto również rozważyć ekologiczność samego atramentu. Atrament to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ponieważ nie produkujemy dodatkowego plastiku na naboje, czy kolejne długopisy. Producenci również zwracają na to uwagę. Już na samym początku narzuca nam się wniosek, aby atrament nabywać w pojemniczkach szklanych, a nie plastikowych. Dodatkowo szklane kałamarze na biurku będą wyglądały o niebo lepiej. Tutaj zdecydowanie najlepiej prezentować się będzie Parker lub paryski Waterman. Klasa, elegancja, szyk.

widok na biurko z piórem wiecznym, kałamarzem i kartką papieru po części zapisaną i z pieczęcią lakową.

Warto również zwrócić uwagę na kolor atramentu. Niebieski jest najbardziej klasyczny, ale rozważyć możemy również i czarny, który da najwięcej elegancji i kontrastu. Znaleźć możemy również atramenty kolorowe do specjalnych zastosowań lub urozmaicenia swojego stylu i kaligrafii. Wszystko zależy od Ciebie Ostatni parametr, na jaki trzeba zwrócić uwagę to kwestia trwałości. Dostępne są atramenty zmazywalne, które możemy wymazać i te niezmazywalne, które nie wybaczają błędów, ale są zdecydowanie trwalsze. Tutaj warto zdać się na swoje doświadczenie i umiejętności.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem pióra wiecznego i doborem atramentu odezwij się do naszych doradców telefonicznie lub drogą e-mailową, a na pewno pomogą i wybiorą zestaw idealny dla Ciebie