Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Gumka do mazania. Jaką wybrać? Czy są ładne gumki do mazania?

Dzięki artykułom o ołówkach, ołówkach klasycznych i ołówkach automatycznych wiemy już jaki ołówek wybrać. Jednak na samym ołówku historia się nie kończy. Możemy pisać, rysować i szkicować, a co z wykorzystaniem jednej z najważniejszych zalet ołówka, czyli możliwości jego wymazywania? Do tego potrzebne nam jest jeszcze jedno narzędzie. Gumka do mazania, bo o niej mowa, służy nie tylko do mazania, ale również do cieniowania. A zatem jej wybór jest dość ważny.

 ołówek kreśli ślaczki na kartce papieru, a obok czerwona gumka do mazania

Dla osób, które używają ołówka głównie do wypełniania krzyżówek, notowania i innych gier logicznych na papierze najlepiej sprawdzi się po prostu ołówek z gumką na końcu. Chociaż uczniowie nie wykorzystują ołówków do zastosowań profesjonalnych, to na pewno używają ich zdecydowanie częściej, a i błędów może zdarzyć się więcej. Z tego względu uczniowie i studenci powinni wyposażyć się w gumkę jako osobne narzędzie.

Artyści i bardziej zaawansowani użytkownicy powinni zainwestować w gumki wyższej klasy. Gumki, które bardzo dobrze ścierają, nie pozostawiają śladu i posiadają dobrą ergonomię użytkowania.

Typy gumek do mazania

W Brits asortyment gumek do mazania jest szeroki. Jak zawsze najważniejsze są nasze potrzeby i upodobania. Zacznijmy od przybliżenia różnych typów dostępnych gumek do mazania.

Gumka chlebowa
 
Jej nazwa nawiązuję do pierwszego historycznego narzędzia do wymazywania ołówka i węgla, którym był mocno ściśnięty i zwinięty biały chleb. Gumka chlebowa co prawda z chleba nie jest, ale odziedziczyła po nim pewne cechy. Jest elastyczna, można ją formować i rozciągać. Na pewno przyda się w trakcie szkicowania i rysowania, ponieważ tak naprawdę nie ściera, a przyciąga drobinki grafitu z papieru. Obowiązkowa dla każdego artysty!
 
Gumka syntetyczna
 
Gumki wykonane z polimerów, najczęściej PVC. Nie są one toksyczne, nie zawierają metali ciężkich, a takie jak Pentel posiadają odpowiednie certyfikaty. Ścierają doskonale i bardzo dobrze nadają się dla starszych uczniów i studentów.
 
Gumka kolorowa
 
To po prostu zwykła gumka, lecz zabarwiona na piękne kolory. W ofercie Brits są nawet takie ze złotymi elementami, czy w kolorach pasteli. Jeżeli chcesz, aby Twój piórnik lub biurko wyglądało odlotowo to kolorowe i przaśne gumki są dla Ciebie.
 
Gumka nisko pyląca
 
To specjalny typ gumki, która przy ścieraniu praktycznie nie wydziela żadnego pyłu, ani drobinek. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają alergie i uczulenia na pył czy kurz.
 
Gumki o specjalnych kształtach i wzorach
 
Te gumki są idealne dla dzieci! Gumki w kształcie zwierzaków, cukierków, o fikuśnych kształtach, kolorowych opakowaniach i kartonikach. Zachęcają do działania, rysowania i malowania. Te kształty rozbudzają też kreatywność dzieci. Z ich pomocą wprowadzimy odrobinę magii do codziennych zadań.
 
Gumki artystyczne
 
To zdecydowanie gumki klasy PRO. Przystosowane do zastosowań profesjonalnych i artystycznych. Często posiadają ciekawy i miły dla oka design, który nie nudzi się w trakcie rysowania i codziennego używania. Taka gumka to też ładny dodatek do naszej kolekcji.
 
Gumki z temperówką
 
W osobnej kategorii znajdziecie również gumki zintegrowane z temperówkami. Idealne rozwiązanie dla zapominalskich. Więcej o tych akcesoriach przeczytasz w odpowiedniej kategorii.
 

 czarne ołowki z gumką w małym pojemniku

Jak widać wybór gumek w Brits jest ogromny. Na start pokażemy Wam najciekawsze firmy, które oferują gumki różnych klas. Te dla dzieci, profesjonalistów i ekonomiczne. Znajdziecie tutaj te bardziej praktyczne i użytkowe oraz również te piękne, które czasami wyglądają jak małe dzieła sztuki.

TOP 5 GUMEK DO MAZANIA.

Gumki do mazania Noster

Musicie zobaczyć te gumki! Noster tworzy przepiękne akcesoria. Znajdziecie tutaj gumki klasy ekonomicznej i premium. O różnych kształtach w tym zwierzaki, cukierki i różnego rodzaju wielościany! Wszystko w pięknych i żywych kolorach. Ciężko przejść obok nich obojętnie, a dodatkowo gwarantują wysoką jakość ścierania.

Gumka do mazania Factis

Klasyka w najlepszym wydaniu. Te gumki zna chyba każdy. Prezentują wysoki stosunek ceny do jakości. Co prawda nie są to do końca gumki chlebowe, to działają na podobnej zasadzie. Idealne na co dzień, do szkoły, rysowania i tam, gdzie potrzebna niezawodna gumka do mazania.

Gumki do mazania Astra

Astra to dość popularna marka, która posiada w swojej ofercie również i gumki do mazania. Mają gumki kolorowe, gumki o ciekawych kształtach i wzorach. Sprawdzą się idealne w szkole w klasach od 1 do 6.

Gumki do mazania Milan

Milan to klasa sama w sobie. Najbardziej znane są ich trójkątne zaokrąglone gumki oraz te niebiesko czerwone. To nie wszystko – w asortymencie są również gumki chlebowe i do zastosowań profesjonalnych. Nam najbardziej do gustu przypadły te zielono-żółte. Przyjemne dla oka i działają niezawodnie!

Gumka do mazania Giotto

Giotto to mniej znana marka, która tworzy przepiękne gumki kolorowe. Sprawdzą się idealnie dla najmłodszych dzieci. Wyglądają fantastycznie i sprawią frajdę w trakcie mazania.

Jeżeli masz więcej pytań i chciałbyś dopasować ofertę do swoich potrzeb, to zadzwoń lub napisz do nas, a nasi eksperci z pewnością dopasują się do Ciebie i wybiorą idealny zestaw.