Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Wyprawka szkolna. Poradnik.

Co przyda się w wyprawce szkolnej? Gdzie i dlaczego kupić wyprawkę?

Nadchodzi wrzesień, a z nim szkoła. Dla wielu z nas to czas większej aktywności. Nie tylko dla dzieci, które kształcą się na przyszłych inżynierów, programistów, dziennikarzy i lekarzy, ale również dla rodziców. Wszystko zaczyna się już w sierpniu, a nawet w lipcu. Do szkoły trzeba się przygotować.

dzieci idą do szkoły

Od czego zacząć przygotowania do szkoły?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co należy przygotować i kupić. Bardzo często każda ze szkół przed rozpoczęciem roku szkolnego przygotowuję listę niezbędnych akcesoriów. Warto zatem przygotowania zacząć od zajrzenia na stronę internetową szkoły naszego dziecka. Tam znajdziemy listę niezbędnych rzeczy, która wcale nie musi okazać się taka oczywista. Ostatnio wymogiem są na przykład długopisy wymazywalne, które swoje zastosowania znajdują na lekcjach matematyki. Akurat to nam nie straszne, ponieważ w Brits znajdziecie ogrom długopisów wymazywalnych do wyboru. Mają one aktualnie bardzo ciekawe wzory, które dopasujemy idealnie do zainteresowań i charakteru naszego dziecka.

Laptop, a zeszyt?

Zgadzamy się, laptop jest w dzisiejszych czasach niezbędny. Pytanie zatem brzmi, czy obok komputera w życiu naszego ucznia powinny znaleźć się również tradycyjne artykuły piśmiennicze? Czy dziecko powinno w ogóle uczyć się pisać ręcznie, chociażby piórem wiecznym? Jak najbardziej tak! Oczywiście sztuka ta, chociaż mniej popularna wciąż może zapewnić niesamowite korzyści w rozwoju dziecka. Pisanie piórem wiecznym uczy cierpliwości i wytrwałości. Pozwala na doskonalenie techniki, dzięki czemu nasz uczeń widzi, że regularne ćwiczenia pozwalają mu na nieustanny progres. Z czasem może zainteresować się np. kaligrafią lub innymi sztukami manualnymi, które również niosą za sobą pozytywny wpływ. Warto jednak zacząć od zakupu zeszyty w ciekawym i lubiany przez dziecko wzór. Wtedy będzie zaglądało do niego z przyjemnością!

A w czym to wszystko taszczyć?

Niestety ostatnio sporo pisało się o tym, że plecaki naszych dzieci są coraz to cięższe. Mamy nadzieję, że ten problem jest już przeszłością, nie zmienia to faktu, że warto się zastanowić nad tym, jak zapewnić największy komfort naszemu uczniowi, nawet, wtedy kiedy akcesoriów i książek jest dość sporo. Plecak, torba, a może worek? Tutaj wszystko zmienia się w zależności od wieku i szkoły. Dla najmłodszych najlepszy będzie oczywiście, klasyczny, dobry plecak. To na co warto zwrócić uwagę to plecki i szelki. Dobrze, aby te pierwsze były dość sztywne, ale wyłożone miękkim materiałem. Szelki muszą być szerokie, tak aby dobrze rozkładały ciężar. Regulacja musi być pewna, tak aby plecak był zawsze równo. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pojemności. Nie odkrywamy koła na nowo, pisząc, że plecak nie może być ani za mały, ani za duży. Ten za mały utrudni codzienne pakowanie, a za duży będzie po prostu niewygodny w codziennym użytkowaniu. Koniec końców wzór nie będzie problemem. Plecaki dostępne są w praktycznie każdym wzorze i kolorze.

Dla kogo torba? Ona najczęściej przyda się starszych klasach jak liceum, gdzie samych akcesoriów piśmienniczych i książek nosimy mniej, a dla prawie dorosłego człowieka liczy się już styl i wygląd.

Oczywiście, nie możemy zapominać, że uczeń posiada jeszcze jedno akcesorium do taszczenia, a jest nim piórnik! Piórnik będzie towarzyszył mu najczęściej, ponieważ praktycznie na każdej lekcji będzie coś z niego wyciągał, wkładał i układał. Warto zadbać, aby piórnik przede wszystkim był komfortowy w używaniu, był z dobrych materiałów, a co dla młodego ucznia najważniejsze, był w odjazdowy wzór!

Gdzie kupić wyprawkę szkolną?

Oczywiście odpowiedź może być tylko jedna: w Brits.pl! To nie tylko slogan marketingowy, na poparcie naszego stwierdzenia mamy solidne argumenty. Przede wszystkim kupicie wszystko w jednym miejscu, a całość ekologicznie zapakowana trafi prosto do Waszego domu (lub paczkomatu). Szeroki asortyment Brits gwarantuje, że tutaj znajdziecie wszystkie artykuły niezbędne w trakcie trwania roku szkolnego. Zeszyty o wszystkim formatach, ze wspaniałymi, kolorowymi okładkami, które dopasujecie do zainteresowań swojego dziecka. Dodatkowo eksperci Brits z chęcią doradzą w kwestii wyprawki i dopasują zestaw idealny dla Twojego dziecka. W ofercie pojawiają się również gotowe zestawy dopasowane odpowiednio do każdej z klas i wieku dziecka.

Książki i podręczniki.

Tutaj oczywiście nie mamy zbyt dużego wyboru – musimy kupić te, które są na liście podawanej przez szkołę. Z naszej strony możemy dodać, że warto popatrzyć za książkami, które sprzedają zeszłoroczni uczniowie. Nie dość, że jest to rozwiązanie tańsze, a zarazem ekologiczne, ponieważ nie marnujemy dodatkowego papieru i zasobów. Warto tylko zwrócić uwagę, czy kupowane podręczniki są aktualne.

Wyprawka to nie tylko książki, artykuły piśmiennicze i papiernicze!

Nasz pilny uczeń musi również dbać o siebie! W zdrowym ciele zdrowy duch. A zatem warto do zestawu wyprawkowego zakupić, chociażby lunchbox i bidon lub butelkę na wodę. Tutaj musimy zwrócić szczególną uwagę na picie wody. Nawodnienie naszego organizmu jest bardzo ważne. Pilnujmy, aby nasze dzieci piły i jadły regularnie pełnowartościowe posiłki. Będą miały wtedy więcej energii i zapału do nauki.

Nauka to też zabawa!

Warto pamiętać, że nauka przez zabawę to potężne narzędzie, zwłaszcza na wczesnym etapie nauki. Współczesne akcesoria piśmiennicze i papiernicze posiadają niesamowicie ciekawe wzory, które uatrakcyjnią naukę. Zwiększy to motywacje dziecka i pozwoli na efektywniejszą naukę. Świetnym przykładem może być seria produktów BEBE polskiej marki Interdruk. Sami zobaczcie na te urocze korektory lub długopisy. Aż chce się uczyć, aż chce się pisać!

dzieci w klasie zgłaszają się

Lista przykładowych przedmiotów dla pierwszoklasisty

A zatem już wiemy co, jak i gdzie! Podsumowując, zbierzemy wszystkie punkty w ładną listę, która może być dobrą bazą do zakupów wyprawkowych. Pamiętajcie – zaczynamy od sprawdzenia tego, czego wymaga dana szkoła, a następnie uzupełniamy ją o wybrane artykuły. Nie zapomnijcie o czymś fajowym jak ta gumka w kształcie zwierzaków!

A więc podstawy mamy zapewnione! Zawsze warto rozważyć dodatkowe opcje, takie jak kalkulator, czy liczydło, plan lekcji. Jeżeli chodzi o zeszyty — im wyższa klasa, tym więcej kartek. W pierwszej klasie najbardziej sprawdzą się te z 16, a później już 32 i 64. W szkole warto pamiętać również o zajęciach z WFu! Tutaj sprawdzi się biały podkoszulek, dobre czarne spodenki z oddychającego materiału, a wszystko trzymamy w worku. No i mamy pełen zestaw. Reszta zależy od tego, jakie zainteresowania ma wasze dziecko. Warto wspierać jego pasję i hobby. Zachęcajmy do działania, nie każmy za zainteresowania, a szkoła może być całkiem fajnym miejsce!