Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Wszystko, co musisz wiedzieć o długopisach. Wybierz ten najbardziej dopasowany do Ciebie.

Długopis to jedna z najbardziej popularnych i powszechny narzędzi. Jest nam nie tylko niezbędny i potrzeby, ale również ułatwia codzienne życie. Szybkie notatki, podpis, dłuższe formy. Wszystko zaczyna się od dobrego długopisu. Mówiąc o długopisach, nie sposób nie wspomnieć o legendarnych już długopisach Toma z gwiazdkami. Arcyklasyka, którą zna każdy z nas. Cienka linia, wygodne do pisania, polskiej produkcji. Te długopisy to absolutny hit i faworyt wielu z Was. Długopisy w wersji pstrykanej (automatycznej) lub zamykanej nadają się dla każdego. Prawdziwa gwiazda wśród długopisów. Klasyczne są również długopisy Zenith z charakterystycznym dla siebie wkładem. Współcześnie Zenithy dostępne są w różnych formach i kolorach. Klasyka warta uwagi.

męska ręka pisze długopisem a w tle komputer

Jaki kolor długopisu?

Jeżeli chodzi o kolor, do podpisywania dokumentów najbezpieczniejszy będzie kolor niebieski. Podpisywanie się niebieskim kolorem jest wymagane w niektórych urzędach, ze względu na możliwość łatwego kserowania podpisów czarnych. W pozostałych zastosowaniach najlepiej sprawdzi się czarny kolor. Najczęściej piszemy na kartkach białych, a zatem czarny będzie kontrastowy i widoczny, a przez to czytelny. Pozostałe kolory długopisów jak czerwony, zielony, fioletowy znajdą swoje specjalne zastosowanie. Czerwony najczęściej w szkole, chociaż nie jest to ulubiony kolor uczniów. Zielony, podobnie jak inne kolory może służyć do podkreślenia, rysowania i zaznaczania. Innych kolorów warto użyć, gdy chcemy wyróżnić np. nagłówki lub ważniejsze informacje w tekście.

Oferta długopisów w Brits jest bardzo szeroka, a w każdym rodzaju długopisu znajdziemy zupełnie inne warianty. Jaki długopis będzie najlepszy dla mnie? Czym długopisy różnią się od siebie? Odpowiemy na te wszystkie pytania, ale najpierw zacznijmy od przybliżenia typów długopisów dostępnych w Brits:

Długopis obrotowy

Charakteryzuję się tym, że główka długopisu wysuwa się poprzez obrót części długopisu. Idealny dla osób, które nie lubią długopisów klikanych lub dla osób, które nie mogą się powstrzymać przed klikaniem długopisem, a nie powinny tego robić. Cichy długopis obrotowy daje satysfakcje bez zbędnych dźwięków.

Długopis olejowy

Pod tą tajemniczą nazwą kryją się najpopularniejsze “zwykłe” długopisy. Atrament na bazie oleju schnie bardzo szybko, dzięki temu nadaję się do pisania dla osób leworęcznych ( nie będą go rozmazywać ) Idealny na co dzień, ma dobrą jakość ceny do jakości. Bardzo często wykonany z przezroczystych materiałów — dzięki czemu widzimy, ile jest w nim atramentu i ile pisania przed nami. Istnieją oczywiście długopisy olejowe wysokiej jakości, które charakteryzują się materiałami i atramentem olejowym z najwyższej półki

Długopis kulkowy

Ten rodzaj długopisów charakteryzuje się dwoma cechami – jego główka jest kulą, a atrament na papier dostarczany jest za pomocą ruchu obrotowego. Nie da się dokładnie opisać uczucia, jakie towarzyszy pisaniu tego typu długopisem, to jednak pisanie nim jest lżejsze i miękkie. Długopis wręcz sunie po papierze. Dla niektórych to zaleta, a dla niektórych wada. W tym przypadku trzeba po prostu spróbować.

Długopis żelowy

Jak sama nazwa wskazuje – w tych długopisach atrament jest w formie żelu — najczęściej na bazie wody. Atrament żelowy schnie wolniej, ale za to dokładniej pokrywa powierzchnie. Żelom łatwiej nadawać różne kolory, przez co długopisy żelowe dostępne są w całej gamie kolorystycznej. W tym przypadku, jeżeli jesteś leworęczny, warto taki długopis przetestować wcześniej, czy aby przypadkiem nie będzie się rozmazywał.

Długopis pstrykany (automatyczny)

W tym przypadku chodzi o mechanizm, który uwalnia główkę długopisu na zewnątrz. Charakterystyczny klik i jest — można pisać. Długopisy pstrykane dostaniemy w przeróżnych wzorach, gdzie mechanizm zaprojektowany jest w ciekawy sposób. Niektóre są wręcz jak zabawka i idealnie nadają się dla najmłodszych — zachęca to do pisania i zabawy jednocześnie

Długopis zmazywalny

Nazywany inaczej ścieralnym. Można nim pisać jak każdym innym długopisem, a zmazywać jak ołówek! Nawet gdy popełnisz błąd — nic się nie stało. Pyk, myk i możesz spróbować ponownie. Dobry również do wypełniania krzyżówek, zabaw i rysowania.

Długopis zamykany (ze skuwką)

Długopisy, które przed wyschnięciem chronione są specjalnym zamknięciem nazywanym skuwką. Wyglądają elegancko i posiadają bardzo wiele wzorów i kolorów. Jedyny minus to taki, że trzeba pamiętać o skuwce!

Długopis wielofunkcyjny

Zwany inaczej długopisem wielokolorowym to po prostu długopis, który ma w sobie kilka wkładów z różnymi kolorami. Jeżeli często zmieniamy kolory w trakcie pisania – taki długopis będzie idealny dla nas. Jedno kliknięcie – klik – i mamy inny kolor. Są takie z czterema kolorami: niebieski, czarny zielony, czerwony, ale i takie z dziesięcioma!

nieznany tekst napisany na kartce

Jak widzimy i czytamy – długopisy przychodzą w wielu typach, kolorach, o wielu wkładach i zastosowaniach. Wszystko zależy od tego, co potrzebujemy i w jakiej cenie. Powyżej opisaliśmy długopisy, które wybieracie najczęściej i które są najbardziej dostępne. Wymieniliśmy ich wady oraz zalety. Teraz od Ciebie zależy, który wybierzesz. Jeżeli dalej masz wątpliwości lub chciałbyś dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub napisz do nas, nasi eksperci pomogą Ci dobrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb .