Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Pióro tłoczkowe. Co to jest? Jak pisać z klasą i elegancją?

Pióra tłoczkowe zawdzięczają swoją nazwę... tłoczkowi, który jest sercem mechanizmu napełniania pióra atramentem. Sam proces jest bardzo prosty. Wielorazowy pojemnik z tłoczkiem zanurza się w atramencie i naciąga niczym strzykawkę. Kolorowy płyn wypełnia pojemnik, a tłoczek zapewnia odpowiedni nacisk i idealną ilość atramentu, który zostaje na papierze w trakcie pisania. Tłoczek inaczej nazywany jest również konwerterem.

pióro tłoczkowe zdjęcie zbliżenie

Warto pamiętać, że niektóre marki umożliwiają wymienne korzystanie z tłoczka lub nabojów i to od nas należy decyzja, czym wolimy pisać. Jakie są zatem zalety pióra tłoczkowego? Jest to przede wszystkim rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Nie musimy kupować plastikowych nabojów, a sam atrament w słoiczku jest tańszy. Z łatwością możemy zmieniać jego kolor, a i sam konwerter jest zazwyczaj większy niż klasyczny nabój, przez co możemy dłużej pisać na jednym “naciągnięciu”.

Oczywiście każdy system ma swoje wady. W tym przypadku największa z nich to fakt, że z piórem musimy nosić ze sobą słoiczek z atramentem, na wypadek, gdyby skończył się on w tłoczku. Sam proces również może stanowić problem. W przypadku naboju — wkładamy go do pióra i piszemy — w trakcie niepoprawnego napełniania tłoczka może dojść do małego wycieku lub poplamienia.

Pióra tłoczkowe to zdecydowania klasa i narzędzie dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy proces pisania i napełniania pióra mają opanowany. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć droższe pióro i w ten sposób zmotywować się do pisania nim i uczenia się. Posiadając pióro tłoczkowe, posiadamy również klasę i szyk. Nasz styl pisma z czasem stanie się niesamowicie piękny, zyska elegancje i wytworność. To produkty z najwyższej półki, które posiadają magię i czar, które nie ma w sobie żaden komputer.

Do najbardziej znanych i szanowanych piór tłoczkowych należą oczywiście:

Oczywiście istnieją tańsze pióra tłoczkowe dla uczniów, które posiadają ten sam mechanizm napełniania, lecz wykonane są po prostu z plastiku i ekonomicznych materiałów. Świetnym przykładem takiego pióra jest Pióro tłoczkowe M&G Vivia, które dostępne jest w nowoczesnych kolorowych wzorach.

Nasi eksperci zapewniają pełne wsparcie w wyborze i dopasowaniu akcesoriów do Twoich potrzeb. Jeżeli masz więcej pytań — napisz lub zadzwoń do nas, a na pewno dobierzemy zestaw idealny dla Ciebie.