Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Czym jest pióro kulkowe? Poradnik i opis

 

Pióro kulkowe od długopisu kulkowego różni się przede wszystkim zawartością, jakością wykonania i metodą nakładania tuszy na papier. W tym przypadku pióro zakończone jest nie stalówką, a kulką. To rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie lubią pisać skuwką i szukają wygodnego i estetycznego narzędzia do pisania, ale również dla doświadczonych osób, pisarzy i pracowników biurowych. Pióro to narzędzie praktycznie idealne, dzięki któremu możemy pisać z klasą i gracją. Nie każdy jednak radzi sobie z jego metalowym zakończeniem. Skuwka może nastręczać problemów, dlatego pióro kulkowe to idealny kompromis. Czy pióro kulkowe różni się od długopisu kulkowego? W przypadku długopisu mechanizm nakładania atramentu na papier jest ten sam, ale najczęściej jest to po prostu gotowy wkład z atramentem olejowym. Pióra kulkowe to obudowa wyższej jakości i wysokiej klasy tusz np., żelowy i szybkoschnący jak w Pentel’u, który umożliwia pisanie osobom leworęcznym. To dodatkowa przewaga nad klasycznymi piórami, które najczęściej posiadają atrament, który może służyć osobom praworęcznym.

 pióro kulkowe pentel w srebrnym kolorze o ładnym wzorze

W ofercie Brits znajdziecie pióra kulkowe wielu marek oraz różnych klas. Poniżej przedstawiamy Wam ranking najlepszych i najciekawszych piór kulkowych w naszej ofercie. Następnie znajdziecie krótki opis każdego pióra. Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy pióro kulkowe będzie odpowiednie dla Was oraz jakie wybrać — odezwijcie się telefonicznie lub e-mailowo do naszych ekspertów, a na pewno dopasujemy narzędzie idealne dla Ciebie.

TOP 5 Piór kulkowych.

Pióro kulkowe Pilot Frixion

To, co wyróżnia Frixona na wstępie to fakt, że jest wymazywalny. Na końcu posiada specjalną silikonową nasadkę, która po potarciu powoduje, że tusz znika! Dodatkowo tusz reaguje na temperaturę, a samo pióro jest idealnie wyprofilowane i ergonomiczne. Nadaje się również dla osób leworęcznych ze względu na specjalny tusz Metamo, który schnie błyskawicznie!

Pióro kulkowe Uni

Uni to mniej znana marka, która nie ustępuję swoim konkurentom. W tej prostej, lecz stylowej obudowie zastosowano kapilarny system podawania tuszu. Zapobiega on wyciekom i powoduje, że zużywamy tusz do ostatniej kropli. Nadaję się również dla dzieci, ponieważ jest zaprojektowany tak, że nawet w najgorszym wypadku, czyli połknięciu jego elementów — umożliwia oddychanie. Jego linie są pewni i zawsze jednakowo, co docenia również eksperci.

Pióro kulkowe Paper Mate SHARPIE GEL

Sharpie, są znane przede wszystkim ze względu na swoje markery i flamastry. Ich pióra kulkowe to ta sama jakość zamknięta w znanej obudowie. Dostępne w wielu kolorach, szybko schną i posiadają wyprofilowany uchwyt dla pewnego pisania. Chromowany uchwyt pokazuje jaki kolor tuszy znajduję się w Twoim Sharpie.

Pióro kulkowe Pentel

O Pentelu piszemy często, to jednak zasługa jego jakości i dobrego stosunku ceny do jakości. Te pióra są naprawdę świetne i doceniane przez wielu z Was. Wymienne wkłady i opatentowany tusz, który szybko schnie i świetnie prowadzi się po papierze. Idealny na pierwsze pióro kulkowe, ale również dla doświadczonych pisarzy!

Pióro kulkowe Cresco

Matowa powłoka, która nie pozwala na ślizganie się. Gumowy uchwyt, który umożliwia pewne trzymanie. Cresco dostarcza w tym przypadku świetny produkt dla uczniów klasy podstawowej.

kobieta z laptopem na kolanach pisze notatki piórem kulkowym