Biuro i Szkoła+

Art & Deco+

Gry i zabawki+

Papier ksero. Rodzaje. Jaki wybrać?

Czy papier ksero może być ekologiczny

Czym jest papier? Definicja

Papier to włókna organiczne ułożone w formie arkuszy lub zwojów. Od ilości włókien zależna jest gramatura papieru, która może wynosić od 28g/m² wzwyż, nawet do 250g/m². Im więcej włókien tym papier jest po prostu cięższy. Zazwyczaj używane są włókna z celulozy, czy też ścieru drzewnego lub makulatury, czyli starego papieru.

Technologię masowej produkcji papiery wynaleźli Chińczycy już około 105 roku naszej ery. Pojedyncze arkusze papieru znajdowane są już nawet z okresu II w. p.n.e. Papier towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna i bardzo ciężko znaleźć jego zamiennik, dlatego korzystanie z niego powinno być bardzo odpowiedzialne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze papieru?

Certyfikat FSC

FSC logo

Przy zakupie papieru pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę jest certyfikat FSC, czyli Forest Steward Council. Kupując papier z takim oznaczeniem, mamy pewność, że pochodzi on ze zrównoważonych źródeł. Na szczęście wszystkie najpopularniejsze i polskie marki taki certyfikat posiadają. FSC jako organizacja działa na całym świecie, dbając nie tylko o zrównoważone pozyskiwanie drewna, ale również o dziką przyrodę.

Ważny jest również cel, w jakim będziemy go używać. Do codziennych zastosowań wystarczy w zupełności papier o niższej gramaturze. Jeżeli papier ma przetrwać dłuższy okres, to warto sprawdzić, czy nie spełnia on normy ISO 9706, która gwarantuje odporność na starzenie

Rodzaje papieru

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów papierów. Te, które pojawiają się najczęściej to:

Każdy rodzaj papieru dostępny jest w Brits. Po kliknięciu w odpowiedni rodzaj na liście przejdziecie do aktualnej oferty Brits w tym zakresie. Papier może być również błyszczący lub matowy.

3 kolorowe kartki

Marki papieru ksero

W Brits znajdziecie papier poniższych marek:

Papier POL
To najbardziej popularny papier w Polsce, polskiej produkcji. Czerwonej ryzy SPEED, o gramaturze 80g/m², używał chyba każdy z nas. Jego popularność to nie przypadek, jest sprawdzony i dobry.
Protos
To również polska marka. Założona w 1996 roku w Kłodzku produkuje artykuły papiernicze, biurowe i szkolne. W ich asortymencie zdecydowanie wyróżnia się kolorowy papier, wysoka jakość i żywe barwy. Html
Emerson
Emerson to ciekawa alternatywa dla pozostałych marek, jeżeli szukamy rozwiązań innych niż te, które są dostępne na rynku.
Navigator
Navigator to synonim wysokiej jakości. Ich papier tworzony jest z eukaliptusa, który jest bardziej ekologiczny i wydajny. To rozwiązanie dla osób, które poszukają najlepszych rozwiązań, bez kompromisów.
Mondi
Mondi zajmuje się szeroko rozumianą produkcją papieru.W swojej ofercie posiadają papier o wysokiej gramaturze, papier ksero, czy też satynowy

To najpopularniejsze marki, to oczywiście w naszej ofercie znajdziecie jeszcze kilka pozostałych. Cechuje je doskonały stosunek ceny do jakości

Jeżeli nadal nie wiesz jaki papier wybrać – odezwij się do nas, a na pewno pomożemy